Γιορτές , ΕκδηλώσειςΚαρφιτσωμένα
ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΟΥΜΕ ΤΡΟΦΙΜΑ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΠΡΩΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2023 ΣΤΟΝ ΝΑΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕΙΣΜΟΠΑΘΕΙΣ ΤΗΣ ΤΟΥΡΚΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΥΡΙΑΣ
![](https://apantes.gr/wp-content/uploads/2023/02/9a6896a760924d9f8f188f381ca6468d-300x168.jpg)
Την Παρασκευή17 Φεβρουαρίου 2023 συγκεντρώνουμε, όπως καθόρισε η Ιερά Μητρόπολις Κερκύρας, Παξών και Διαποντίων Νήσων, στον ναό μας των Αγίων Πάντων τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης για τους σεισμοπαθείς της Τουρκίας και της Συρίας από τις 9 το πρωί έως την 1.30 το μεσημέρι και από τις 5 το απόγευμα έως τις 8.30 το βράδυ.
Όσοι από εσάς θέλετε, μπορείτε να φέρετε τα εξής:
Τρόφιμα: παξιμάδια, γάλατα σε κουτί, αλεύρι, ζυμαρικά, όσπρια, γάλα σε σκόνη για τα παιδιά, κονσέρβες, δημητριακά, μπισκότα Λοιπά είδη (καινούργια): υπνόσακοι, κουβέρτες, είδη ατομικής υγιεινής (οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες, σαπούνια, σαμπουάν, σερβιέτες)
Τα είδη θα παραδοθούν στον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό, παράρτημα Κέρκυρας, προκειμένου να σταλούν στις σεισμόπληκτες περιοχές.