Γιορτές , Εκδηλώσεις
ΜΙΚΡΗ ΑΓΡΥΠΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΜΑΣ
![](https://apantes.gr/wp-content/uploads/2023/08/Το-θαύμα-του-αγίου-Σπυρίδωνος-τέλος-18ου-αρχές-19ου-αιώνα-Γ.-Ασπιώτη-Βυζαντινό-και-Χριστιανικό-Μουσείο-Αθηνών-232x300.jpg)
Την Πέμπτη 10 Αυγούστου 2023 και ώρα 9.30 στον ναό μας των Αγίων Πάντων Κέρκυρας θα γίνει μικρή αγρυπνία για την ανάμνηση του θαύματος του Αγίου μας Σπυρίδωνος, ο οποίος έσωσε το νησί από την πολιορκία των Τούρκων στις 11 Αυγούστου 1716.
Η Αγρυπνία θα περιλαμβάνει τις ακολουθίες της Μεγάλης Παράκλησης στην Παναγία, του Όρθρου, της Αρτοκλασίας για το θαύμα του Αγίου και της Θείας Λειτουργίας. Η απόλυση θα γίνει περίπου στις 12.30 μετά τα μεσάνυχτα.