Γιορτές , Εκδηλώσεις
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΟΡΤΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΟΡΦΥΡΙΟΥ ΤΟΥ ΚΑΥΣΟΚΑΛΥΒΙΤΟΥ
![](https://apantes.gr/wp-content/uploads/2020/12/agios-porfirios-300x300.jpg)
Στον ναό μας θα γίνει το απόγευμα της Τετάρτης 2 Δεκεμβρίου 2020 εσπερινή θεία λειτουργία για την μνήμη του Αγίου Πορφυρίου του Καυσοκαλυβίτου και ώρα 5-7 μ.μ. Λόγω της καραντίνας η θεία λειτουργία θα τελεστεί κεκλεισμένων των θυρών. Θα υπάρξει όμως μετάδοση από το κανάλι μας στο YouTube.
Μετά την θεία λειτουργία και για μισή ώρα περίπου ο ναός θα μείνει ανοιχτός για όποιον περάσει να ανάψει το κερί του και να προσευχηθεί. Αυτονόητο ότι τηρούμε τα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας.
Το κανάλι μας